Kolejny etap walki prawnej

Informowaliśmy już o złożonym zawiadomieniu do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez właścicielkę hodowli ZakątekBerna. Oczywiście sprawa nabrała już prawnego biegu – nie ma co się dziwić, w końcu poszkodowanych jest wiele osób.

ZakatekBerna

Właścicielka hodowli, którą jest Marzena Brandel, w strachu zaczęła zawiązywać z klientami “ugody”, w których zwracała całość lub część pieniędzy za zakupione psy, u których wykryto dysplazję. Liczy na uzyskanie niskiej szkodliwości czynu lub zastosowanie innej kwalifikacji popełnionego świadomie przestępstwa. Niestety, w wielu przypadkach nie jest w stanie naprawić swojej szkody, gdyż koszty leczenia o których zwrot starają się jej klienci kilkukrotnie przewyższają wartość kupionego w hodowli szczeniaka.

Nie jest w stanie dokonać zwrotu tak dużych sum, dlatego nie “zbije” artykułu popełnionego przestępstwa na niższy, a tym samym będzie odpowiadać za wyłudzenie, gdyż sprzedaż szczeniaczka rasy Landseer wiedząc o wadach ukrytych stanowi oszustwo, a działanie jest umyślne.

Mieliśmy okazje poznać kilka psów z hodowli, w naszym przypadku Vigo miał dużo szczęścia, a dysplazja nie postąpiła w tak złym kierunku jak u innych jego braci i sióstr. Wczesna reakcja i działania pozwoliły na poprawę bytu naszego czworonożnego przyjaciela.

Landseer

Na dzień dzisiejszy Vigo z zastosowaniem odpowiedniej karmy i suplementacji nie przejawia problemów z chodzeniem, nie kuleje, nie odczuwa dużego bólu związane z dysplazją. Oczywiście po drzemce te objawy pojawiają się, a po rozmasowaniu znikają. Vigo cieszy się życiem, dużo podróżuje, a wraz z właścicielem jeździ do klientów i kontrahentów, gdzie dostaje mnóstwo miłości i smacznych prezentów. Ma swoich 4 nożnych przyjaciół i przyjaciółki. Nie przejawia agresji do innych psów, został z tego wyleczony, z wyjątkiem sytuacji rzeczywistego zagrożenia dla właściciela, dziecka lub innego psa.

ZakatekBerna Landseer

Według światopoglądu Viga, wszyscy musimy żyć w zgodzie i harmonii, nie powinniśmy się kłócić, a co gorsza przepychać czy bić. Świat musi być pełen miłości…

Vigo Landseer w pracy. Pochodzenie ZakatekBerna. Dyplazja stawów łokciowych.

Dodaj komentarz